SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Poległych
na Pasternioku
ul. Miarki 1a
43-180 Orzesze
 

STRONA GŁÓWNA
 
SZKOŁA
   informacje 
   dyrekcja
   nauczyciele
   historia i patroni
   nagrody, stypendia
   osiągnięcia  
   z życia szkoły
 
DLA UCZNIÓW
   klasy
   zaj. pozalekcyjne

   egzamin

 
DLA RODZICÓW
   podręczniki
   rekrutacja
 
GALERIE
 
SZKOŁA W MEDIACH
 
KONTAKT

NOWE WYPOSAŻENIE DLA UCZNIÓW KLAS I i IV

 

ZIELONA PRACOWNIA

We wrześniu 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu pt.,,Zielona Pracownia” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach skierowanego do szkół z województwa śląskiego..
Celem konkursu było utworzenie projektu eko-pracowni oraz opracowanie ścieżki ekologicznej, dzięki której podnosić się będzie świadomość ekologiczną uczniów poprzez zwiększenie atrakcyjności zajęć nie tylko w klasie, ale również poza nią, wykorzystując nowoczesną technologię (w tym m.in. laboratorium PASCO) i ucząc się głównie przez obserwację i doświadczenia.
Konkurs odbył się w dwóch etapach. W I etapie nasze gimnazjum zajęło II miejsce na projekt pracowni pt. ,,ORZESZE ODŻYWA, KIEDY W NIM MŁODYCH EKOLOGÓW PRZYBYWA” wygrywając kwotę na realizację projektu w wysokości 8.917,95 zł. W II etapie nasze gimnazjum znalazło się na V miejscu na 53 wnioski, otrzymując dofinansowanie do projektu w wysokości 41.420, 00 zł na utworzenie ,,LABORATORIUM EKO- GINAZJALISTY”. Łączna kwota nagród w tym konkursie wyniosła 50337,95 zł zakładany koszt projektu to ok. 78.000, 00. Nasz projekt został również dofinansowany prze burmistrza miasta Orzesze Pana Mirosława Blaskiego, od którego otrzymaliśmy bon w wysokości 10.000,00 zł, za co serdecznie dziękujemy!
Planowane otwarcie pracowni przewidziane jest do 30.05.2016 roku.
Koordynatorem projektu była Pani Agnieszka Król. Osobami wspierającymi i zaangażowanymi w projekt były: pani dyrektor Gabriela Kret, nauczyciele bloku przyrodniczego (Pan Mariusz Pastuszka, Pani Katarzyna Mach- Gorzawska, Pani Celina Moroń) oraz nauczyciele pozostałych przedmiotów.
Szczególnie chcielibyśmy podziękować Pani Soni Kuchcie, która była naszymi ,,oczami” i ,,uszami” i dzięki której powstały wizualizacje i projekt ,,Laboratorium eko- gimnazjalisty". Serdeczne podziękowania dla Pani Dominiki Michalskiej- Rzytki (nauczyciel biologii), która bardzo mocno przyczyniła się do wygrania konkursu poświęcając nam każdą wolną chwilę i dzieląc się swoimi pomysłami, kreatywnością oraz jej pasją, jaką jest NIEBO . Dziękujemy również pozostałym osobom, które pomagają i wspierają realizację projektu, a które nie zostały wymienione. 

 

BOISKO WIELOFUNKCYJNE 

We wrześniu 2015 oddane zostało do użytku boisko wielofunkcyjne o powierzchni czynnej boiska : 20m x 40m = 800m2, powierzchnia brutto poliuretanowa (ze strefami bezpieczeństwa): 968m2; ponadto znajdują się boisko do piłki ręcznej 20x40m, boisko do piłki siatkowej 9x18m, 2 pola gry do koszykówki 12x20m, bieżnia do lekkiej atletyki, skocznia w dal, rzutnia do rzutu kulą

 

PRACOWNIA ROBOTYKI

Z początkiem października w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z robotyki Laboratorium Lego. Pierwsze próby stworzenia LegoRobota już za nami. Nie było łatwo, ale udało się nam. Są już pierwsze roboty. Cały czas pracujemy nad tym, by nauczyć go, jak się poruszać. 

 

 

PRACOWNIA CERAMICZNA

Odbywają się w niej zajęcia z przedmiotów artystycznych, warsztaty dla uczniów i rodziców, a także lekcje otwarte podczas dnia promującego nasze gimnazjum.

 

 

PRACOWNIA KULINARNA

W pracowni odbywają się warsztaty kulinarne, zajęcia w ramach projektów edukacyjnych oraz lekcje z wychowawcą i inne zajęcia. podczas których można wykorzystać wyposażenie pracowni.

 

 

TABLICE INTERAKTYWNE

Szkoła posiada 4 sale wyposażone z tablice interaktyne, które służą m.in. na lekcjach języka polskiego i angielskiego, matematyki i geografii.

 

 

SPRZĘT MULTIMEDIALNY

Wszystkie sale wyposażone zostały w sprzęt multimedialny - komputer z dostępem do Internetu, rzutnik, głośniki oraz ekran. Sprzęt mulimedialny wykorzystywany jest także na sali gimnastycznej oraz na holu podczas organizowanych przez szkołę przedsięwzięć.

 

 

SPRZĘT NAGŁAŚNIAJĄCY

Szkoła dysponuje profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym, wykorzystywanym podczas licznych imprez, uroczystości i przedsięwzięć.

 

 

SIŁOWNIA

W pełni wyposażona siłownia służy uczniom podczas lekcji wychowania fizycznego oraz w trakcie zajęć pozalekcyjnych.

 

 

BIBLIOTEKA

Nasza biblioteka posiada bogaty księgozbiór oraz stanowi centrum informacji ze stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu.