ZESPÓŁ SZKÓŁ
imienia
Poległych
na Pasternioku
ul. Miarki 1a
43-180 Orzesze
 

STRONA GŁÓWNA
 
SZKOŁA
   informacje
   dyrekcja
   nauczyciele
   historia
   patron szkoły
   osiągnięcia
   LICEUM
 
UCZNIOWIE
   klasy
   poza lekcjami
   rada uczniowska
 
LEKCJE
   matura

   egzamin

   pomoce naukowe
 
GALERIE
 
LINKI
 
KONTAKT
Archiwum wiadomości roku szkolnego 2004/2005

14 VI Po raz kolejny odbywa się Dzień Kultury Brytyjskiej (14 VI)

31 V Uczniowie klas trzecich gimnazjum obejrzeli przedstawienie "Uczta kozła" przygotowane przez znaną orzeską Integracyjną Grupę Teatralną POMOST (31 V)

Pierwsza matura w Orzeszu (23 V)

21 V Po raz kolejny nasi uczniowie wezmą udział w Młodzieżowym Rajdzie Górskim z metą w Brennej. Organizatorem jest oddział mikołowski PTTK (20 V)

19 V W Gimnazjum nr 2 w Orzeszu-Zawadzie odbyła się Międzygimnazjalna Debata Młodzieży "W zgodzie z sobą i z innymi". Udział wzięli także uczniowie naszej szkoły. Organizatorami byli pedagodzy: mgr Bożena Kołodziej z Gimnazjum nr 1 i mgr Ilona Czardybon z Gimnazjum nr 2 (20 V)

23 V Odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Nauki - przedstawione zostaną doświadczenia i prezentacje z zakresu przedmiotów ścisłych (14 V)

Rozpoczął się sezon wycieczek - po wyjeździe trzecioklasistów do Warszawy nadeszła pora na kolejnych uczniowiów gimnazjum i liceum: Beskid Sądecki, Bochnia, Pieniny... (3 V) 

29 IV W odbywającym się w szkole w Gardawicach międzygimnazjalnym konkursie ekologiczym drużyna naszego gimnazjum zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy! (3 V)

23 - 25 V Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu i biblioteka szkolna Zespołu Szkół organizują III Tydzień Kultury Regionalnej (17 IV)

18 IV Dzień otwarty w naszym liceum

15 IV Po raz pierwszy w historii orzeskiego liceum odbędzie zakończenie roku szkolnego dla maturzystów (10 IV)

11 IV W naszej szkole odbędzie się międzygimnazjalny konkurs znajomości książek Arkadego Fiedlera (5 IV)

5 IV W gimnazjum w Orzeszu - Zawadzie odbędzie się debata ekologiczna będąca przygotowaniem do Zielonego Marszu z okazji Dnia Ziemi (31 III)

31 III - 1 IV Jak co roku trzecioklasiści wyjeżdżają na wycieczkę do Warszawy. Wrażenia z pobytu w stolicy pojawią się wkrótce

11 III Siatkarze naszego gimnazjum zdobyli pierwsze miejsce w zawodach rejonowych. Gratulujemy!

Uczniowie gimnazjum biorą udział w kolejnych konkursach: 28 II i 17 III informatycznym "Infogimus", 9 III ekologicznym "Eko-planeta", 17 III matematycznym konkursie "Kangur" (28 II)

25 II - W naszym liceum odbędzie się uroczystość, podczas której m.in. zostaną wręczone nagrody burmistrza miasta Orzesze dla najlepszych uczniów LO. Ponadto do użytku przekazane zostaną dwie nowe sale lekcyjne - nr 21 i 22 (23 II)

24 II - W świetlicy szkolnej odbywać się będzie forum młodzieży na temat "Co nauczyciel może zrobić, żebym lepiej wiedział, czego mam się uczyć i za co będę oceniany" (23 II)

22 II - Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na prelekcję "Wspinaczka i alpinizm latem i zimą" (18 II)

18 II - Uczniowie gimnazjum wybierają przewodniczącego Szkolnej Rady Uczniowskiej. W wyborach kandyduje siedem uczennic z klas pierwszych i drugich gimnazjum (15 II)

18 II - W ramach wolontoriatu odbędzie się wykład prowadzony przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu. Temat to "Aktywizacja osób niepełnosprawnych intelektualnie w domach pomocy społecznej" (15 II)

8 i 9 II - Uczniowie gimnazjum piszą próbne egzaminy przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. W środę jest to część humanistyczna, w czwartek - matematyczno-przyrodnicza (31 I)